Siden mange viktige prosesser og beslutninger skjer lokalt på arbeidsplassene, er det viktig at vi har aktivt og godt klubbarbeid og solide klubbstyrer. For å styrke laget rundt den tillitsvalgte på de store arbeidsplassene, inviterer vi til kurs for klubbstyremedlemmer. Kurset vil ta for seg caser knyttet til ansettelser, klubbarbeid og arbeidsmiljø, og vi har også en innledning av Jens Garbo om profesjonsbevissthet.
Kurset er beregnet på klubbstyremedlemmer som ikke tidligere har deltatt på grunnskoleringen, og vi har begrenset antall plasser. Bekreftelse på plass gis fortløpende til to per arbeidsplass. Hvis man melder på flere, fordeles plassene etter at påmeldingsfristen har gått ut.
Kurset gir rett til permisjon med lønn ift Hovedavtalen, men det er viktig at det avklares med rektor på forhånd hvis man ønsker å sende mange fra hver skole. Det settes opp buss til kursstedet og oppholdet dekkes av Utdanningsforbundet Oslo. NB! Påmeldingen er bindende. Utdanningsforbundet Oslo får refundert en god del kursutgifter fra OU-midlene. Vi kan bare sende refusjonskrav for deltakere som faktisk har vært på kurs. Dermed er det mye dyrere for oss med avbestillinger i siste liten enn med deltakere som møter opp som avtalt.