PBL: skjerp dere!

Det er lett å stille seg solidarisk med de streikende i PBL-tilknyttede barnehager. De bidrar til det samme velferdsgodet som offentlig ansatte.

Utdanningsforbundet Søndre Land holdt sympatimarkering ved Grettegutua barnehage onsdag 26. en times tid i beste hentetid. Vi serverte frukt og delte ut løpeseddel til foreldre om streiken for PBL-medlemmene. Deler av markeringen deltok også ATV fra Fagforbundet. Vi prøver å gjennomføre en lignende markering neste uke, hvor alle tre forbundene deltar, kanskje ved en annen barnehage. 
 
Det var veldig hyggelig å møte barna med frukt, en god del av de voksne kjente til streiken og var positive til markeringen. Det var også behov for å forklare og trygge noen om at dette ikke ville påvirke våre barnehager.
 
Åpne vedlegg for å se løpeseddelen og lær mer om streiken!