Konsekvenser for lokallaget

Koronapandemien vokser nå over hele landet. Rådene fra helsemyndighetene er klare og entydige om at jobb nummer en er å gjøre det vi kan for å begrense smittespredningen. Utdanningsforbundet skal medvirke i denne dugnaden og vi vil ha en restriktiv praksis.

Alle arrangementer i lokallagets regi utsettes på ubestemt tid

Ekstraordinære tider krever ekstraordinære tiltak. Derfor må vi legge oss på en restriktiv linje og tenke nøye gjennom hvilken møter og samlinger vi skal avholde i tiden framover. Vi bør utsette aktiviteter som ikke absolutt må gjennomføres nå. Vi må vurdere hvilke arrangementer som like gjerne kan strømmes, og vi må redusere reising til et nødvendig minimum 

-Steffen Handal, leder i Utdanningsforbundet 

Koronapandemien vokser nå over hele landet. Rådene fra helsemyndighetene er klare og entydige om at jobb nummer en er å gjøre det vi kan for å begrense smittespredningen. Utdanningsforbundet skal medvirke i denne dugnaden og vi vil ha en restriktiv praksis. 

Konsekvenser for Utdanningsforbundet Bærum 

Årsmøtet 31. mars utsettes på ubestemt tid  

Alle planlagte medlemsarrangementer i lokallagets regi utsettes på ubestemt tid. Det vil også medføre at medlemsseminar barnehage blir utsatt til høsten. All kurs- og møtevirksomhet i lokallagets regi utsettes på ubestemt tid.

De hovedtillitsvalgt og ledelsen i lokallaget deltar på innkalte møter i regi av kommunen. Ellers forholder vi oss til rådene fra helsemyndighetene nasjonalt og lokalt og benytter hjemmekontor når det er mulig. Plasstillitsvalgte og medlemmer kan selvsagt fremdeles kontakte de hovedtillitsvalgte på mobiltelefon og epost. Se våre nettsider for kontaktinformasjon. 

https://www.utdanningsforbundet.no/fylkeslag/viken/lokallag/barum/ 

[email protected]  

 

Bjørn Sigurd Hjetland, Leder 

Utdanningsforbundet Bærum